מערכות ®ChloRun לחיטוי מים

עמוד הבית מאמרים מערכות ®ChloRun לחיטוי מים

מערכות ®ChloRun לחיטוי מים

חברת ICL כימיקלים ישראל עוסקת שנים רבות בתחום חיטוי מים לשתייה ולחקלאות. החברה מספקת מגוון רחב של מוצרים לטיפול במים. מערכת ה ®ChloRun היא אוטומטית לקבלת תמיסת כלור טרייה באופן קל בטוח ומדויק.

מערכת ה- ®ChloRun מייצרת תמיסת במינון ובזמן המותאמים לצרכי הלקוח. ההפעלה אפשרית מרחוק . ללא נוכחות צמודה של מפעיל, דבר שחוסך בעלויות כוח אדם. המערכת מחוברת לחשמל ,ניתן לחברה למערכת סולרית .

מערכת ה- ®ChloRun יכולה לטפל בספיקות משתנות של מים. ההכלרה מתבצעת באמצעות מיכל המסה לכלור מוצק. ההזנה נעשית ע"י בקרה אלקטרונית. התמיסה מוזרקת ישירות לצנרת או למאגר לפי דרישות הלקוח. במקרה של תקלה המערכת מופסקת אוטומטית ומונעת אובדן חומר תוך אפשרות שליחת הודעת תקלה.

השימוש בכלור מוצק מאפשר ניוד קל ובטוח של החומר . אין בעיה של זמן חיי מדף כפי שקיים בשימוש של תמיסת היפוכלוריט. חיי המדף של תמיסת היפוכלוריט תלוי בחמישה גורמים עיקריים:

  • ריכוז הכלור
  • אלקליניות
  • טמפרטורה של תמיסת ההיפוכלוריט בהכנה ובאחסון
  • ריכוז של מזהמים העלולים לגרום לפרוק תמיסת ההיפוכלוריט.
  • חשיפה לאור.

לכל הגורמים האלו נותן ה- ®ChloRun מענה טוב ויעיל.    

ה- ®ChloRun הוא בעל pH חומצי ולא תורם לאלקלניות .לכן, הוא לא יגרום לקבלת משקעים של אבנית (קלציום ומגנזיום) הגורמים לסתימה של הצנרת. 
על גבי משקעי האבנית הנוצרת כתוצאה מעליה של ה-pH , מצטברים בדר"כ משקעים ביולוגיים (ביופילם) הגורמים לסתימה ומונעים מעבר מים ודשן בחקלאות.  ל– ®ChloRun יש יכולת להשמיד מגוון רחב של פתוגניים . ה- ®ChloRun עובר הידרוליזה במים לקבלת חומצה היפוכלוריט HOCL ויון -OCl.

חומצה היפוכלוריט הנוצרת נחשבת לביוציד יעיל. היא  מחמצנת חומרים אורגניים ואנאורגניים במים. ה- ®ChloRun הוא מקור טוב לכלור זמין ולמניעת היווצרות  של ביופילם ומניעת סתימות. הוא נותן מענה מהיר,  ובטוח לכלורינציה.

ה- ®ChloRun עומד בדרישות של תקנים בינלאומיים והוא בעל אישורים לשימוש במקומות שונים בעולם (NSF ), תקן למי שתייה בארץ (ת"י 5438 חלק 24)  ואישורים לשימוש של משרדי החקלאות והבריאות.

מערכת ה ®ChloRun נמצאת בשימוש ברשתות עירוניות , בתי אריזה, חממות ומפעלים. היא מתאימה לאתרים מרוחקים ובסיסים צבאיים בהם נדרש חיטוי יעיל ללא מגע צמוד של עובד.

חברת מקורות היא אחד מהמשתמשים במערכת ה ®ChloRun להכלרה של בארות וקידוחים למי שתייה במרכזי ערים. כמו- כן ,אגודות מים רבות משתמשות במערכת לחיטוי של מאגרי מים מושבים ומי קולחין ובקווי הולכת מים. חקלאים רבים בארץ עושים שימוש הולך וגדל לשביעות רצונם.

עד היום פותחו מספר סוגים של מערכות לכמויות מים משתנות ולהתאמה לצרכים שונים של המשתמשים. השוני בין המערכות הוא בכמות החומר המוצק במיכל המילוי ובריכוז תמיסת ®ChloRun  המיוצרת.

ניתן לראות את המערכת ביו- טיוב בקישור הבא: כלורן – מערכת לניקוי וחיטוי מים.

ה- ®ChloRun מסופק בדליים של 20 ק"ג או בשקי ענק .ניתן לרכוש אותו בכל המחסנים החקלאים או ישירות מחברת דשנים וחמרים כימיים בע"מ מקבוצת ICL.